Życzenia Wielkanocne 2024

Wiemy, żeś zmartwychwstał,

że to cud prawdziwy!

O Królu Zwycięzco,

bądź nam miłościwy!

 

Drodzy Nauczyciele!

Drodzy Pracownicy Oświaty!

 

Jako chrześcijanie przeżywamy najważniejsze dni w roku. To Pascha naszego Pana Jezusa Chrystusa, Jego przejście ze śmierci do życia. On niewinny Baranek wziął na siebie zło świata, przyjął cierpienie i zwyciężył śmierć, piekło i szatana.

Te święta niosą ze sobą niezwykłe i ważne treści.

Istnieje realizm zła. Jest ludzka przewrotność, zdrada, kłamstwo i nieczułość, ale również i ludzka słabość. Istnieje też walka duchowa dobra ze złem od której właściwie na ziemi nie można się uwolnić. Niech nas to nie przeraża, ani nie zniechęca.

Ostatecznie Chrystus jest zwycięski. Światło zwycięża ciemności, miłość zwycięża nienawiść, prawda kłamstwo a odwaga lęk. Istnieje niewyczerpane niczym Miłosierdzie Boga. W tym miłosierdziu jest nasza siła.

Święta Wielkanocne niosą nadzieję. Pośród chaosu świata, przewrotności niektórych, ostatecznie zwycięża Prawda, Dobro, Bóg.

Zaczerpnijcie z tych świąt głęboką wiarę w moc Chrystusa i w jego miłość objawioną w Krzyżu oraz silną nadzieję, że w naszych losach i w losach świata ostatecznie zwycięża Bóg. Z odwagą podejmujcie misję formowania młodych serc oraz obrony wartości chrześcijańskich w środowisku szkoły.

 

Życzę Wam błogosławionych Świąt Wielkanocnych. 

Bp Piotr Turzyński