Aktualności
Nasz Duszpasterz Biskup Andrzej Przybylski
Nasz Duszpasterz
Biskup Andrzej Przybylski
Ksiądz biskup Andrzej Przybylski urodził się 26 listopada 1964 roku w Łowiczu. Ukończył I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Po maturze rozpoczął studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie uzyskał stopień magistra pedagogiki. W 1988 roku rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Studia te zakończył tytułem magistra w zakresie teologii dogmatycznej.
Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka 30 maja 1993 roku Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie. W 1994r. został mianowany osobistym sekretarzem i kapelanem metropolity częstochowskiego. Obowiązki te łączył z obowiązkami administratora Domu Biskupiego, duszpasterza w kościele rektorskim Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, korespondenta Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodych Kurii Metropolitalnej i asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Abp Stanisław Nowak mianował ks. Andrzeja Przybylskiego diecezjalnym dnia 22 sierpnia 1998 roku duszpasterzem akademickim. W 2004r. został proboszczem pierwszej w Polsce Personalnej Parafii Akademickiej pw. Św. Ireneusza BM w Częstochowie i zbudował samodzielny ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego z kościołem akademickim w miasteczku studenckim. Jako duszpasterz akademicki ks. Andrzej Przybylski kontynuował studia w zakresie nauk humanistycznych i dnia 7 czerwca 2006 roku uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki broniąc pracy doktorskiej na temat: „Działalność edukacyjna i myśl pedagogiczna św. Edyty Stein”, napisanej pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Jerzego Bagrowicza na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W 2006 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy pedagogiki w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej oraz w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Został też zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogicznym Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Jako duszpasterz akademicki ks. Andrzej Przybylski podjął wraz ze studentami wiele ciekawych inicjatyw jak m. in. „Dialogi o wierze”, modlitewne spotkania Taize’ z medytacją biblijną, wieczory o miłości, płciowości i rodzinie, „Noce Nikodemowe” połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, możliwością spowiedzi i rozmowy z kapłanem.
Dnia 19 czerwca 2008 roku został mianowany rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Funkcję rektora pełnił do 2015 roku. Następnie abp Wacław Depo metropolita częstochowski mianował ks. Andrzeja Przybylskiego proboszczem parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Od 2016roku ks. prał. Andrzej Przybylski pełnił funkcję dziekana dekanatu Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.
Ks. prał. Andrzej Przybylski był pracownikiem w tygodniku katolickim „Niedziela” i był jego stałym publicystą. W serii Biblioteki „Niedzieli” opublikował książkę „Wspólnota wiary i działania” (1998), która była pierwszym podręcznikiem dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w archidiecezji częstochowskiej Za zaangażowanie w dziele ewangelizacji poprzez media ks. Andrzej Przybylski otrzymał w 2009 roku nagrodę redaktora naczelnego „Niedzieli” Medal „Mater Verbi”.
Święcenia biskupie ks. prał. Andrzej Przybylski przyjął 24 czerwca 2017 roku. Jego stolicą tytularną jest Hortanum. Dewizą biskupią są słowa In Christo (W Chrystusie).
Biskup Andrzej lubi literaturę z zakresu duchowości, a szczególnie książki Tomasza Mertona. Pasjonuje się teologią Josepha Ratzingera – Benedykta XVI. Z czasów duszpasterstwa akademickiego zostało mu upodobanie do górskich wędrówek i wspomnienia o wielu spływach kajakowych ze studentami.
88 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców
Zapraszamy do udziału w 88 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców, 1-2 lipca 2025 r.
POBIERZ PLAKATY:
Wersja pionowa POBIERZ PLIK
Wersja pozioma POBIERZ PLIK
Plakat PDF POBIERZ PLIK
Transmisja pogrzebu ks. Bp Piotra Turzyńskiego
Transmisja pogrzebu biskupa Piotra Turzyńskiego
https://www.youtube.com/watch?v=CdTx4gLkQTk
Porządek uroczystości pogrzebowych śp. Biskupa Piotra Turzyńskiego
Uroczystości pogrzebowe Biskupa Piotra Turzyńskiego odbędą się we wtorek, 22 kwietnia w katedrze pw. opieki NMP w Radomiu. Biskup zostanie pochowany w Grobie Biskupów Radomskich na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Oto treść komunikatu:
Program uroczystości pogrzebowych śp. Księdza Biskupa Piotra Wojciecha Turzyńskiego, zmarłego 14 kwietnia 2025 roku (w 61. roku życia, w 37. roku kapłaństwa i w 11. roku biskupstwa), które odbędą się w Katedrze Radomskiej, 22 kwietnia 2025 roku:
- Godz. 10.00 – wprowadzenie ciała i czuwanie modlitewne
- Godz. 11.00 – Msza Święta pogrzebowa
- Po zakończeniu liturgii nastąpi złożenie ciała Zmarłego Księdza Biskupa w Grobie Biskupów Radomskich na cmentarzu parafialnym, przy ul. Limanowskiego w Radomiu.
Ks. Marek Fituch
Kanclerz Kurii
Zmarł ks. Bp Piotr Turzyński
Dzisiaj w godzinach popołudniowych, po doświadczeniu trudu choroby, w wieku 60 lat, odszedł do Domu Ojca bp Piotr Wojciech Turzyński, biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i ds. Duszpasterstwa Nauczycieli od 2015 r.
Piotr Wojciech Turzyński urodził się 28 września 1964 roku w Radomiu jako syn Juliana i Heleny z domu Rzadkowskiej. Miał dwoje rodzeństwa. Sakrament chrztu świętego otrzymał w parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach w Radomiu i od najmłodszych lat był ministrantem na Borkach w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, następnie w parafii Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga oraz od powstania nowej parafii na Osiedlu Akademickim przy kościele św. Królowej Jadwigi.
Uczęszczał do IV LO im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, a egzamin maturalny zdał w roku 1982. W szkole średniej był animatorem Ruchu Światło-Życie.
Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1988 roku w konkatedrze radomskiej z rąk bp. Edwarda Materskiego.
Studia w seminarium uwieńczył tytułem magistra teologii obronionym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Praca magisterska napisana pod kierunkiem ks. prof. Stanisława Kowalczyka nosiła tytuł: „Elementy antropologii filozoficznej ks. Józefa Tischnera”.
Po święceniach kapłańskich ks. Turzyński przez rok pracował jako wikariusz w parafii pw. Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tutaj prowadził grupę ministrantów, dwie schole i młodzieżową grupę oazową, a w mieście duszpasterstwo nauczycieli.
Niemal każdego roku, także w czasie studiów zagranicznych i po powrocie do kraju, jeździł i jeździ na wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło-Życie dla młodzieży i rodzin.
W 1989 roku rozpoczął studia patrystyczne w Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Rzymie. Instytut jest związany z Papieskim Uniwersytetem Lateraneńskim i jest jedyną tego typu uczelnią w Europie, prowadzącą studia specjalistyczne z dziedziny teologii pierwszych wieków chrześcijaństwa.
Po uzyskaniu kościelnego licencjatu z teologii i nauk patrystycznych w 1992 roku rozpoczął studia doktoranckie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W czasie kursu doktoranckiego uczestniczył także w wykładach w Papieskim Instytucie Orientalnym, prowadził poszukiwania naukowe w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także uczestniczył w kursie języka francuskiego w Paryżu w Institut Catholique.
Pracę doktorską na temat „Canticum novum w teologii świętego Augustyna. Studium nad Komentarzem do Psalmów” napisał pod kierunkiem o. prof. Gilles Pelland’a i obronił ją w 1995 roku na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, uzyskując tytuł doktora teologii.
Po powrocie do Polski został ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Funkcję tę pełnił do 2006 roku, kiedy to został wicerektorem tejże uczelni. W radomskim seminarium był również wykładowcą patrologii, wstępu do teologii i teologii duchowości. W 2013 roku został mianowany adiunktem na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
W czerwcu 2014 roku, na podstawie dorobku naukowego i książki pod tytułem „Piękno w teologii św. Augustyna. Próba systematyzacji augustyńskiej estetyki teologicznej” oraz kolokwium habilitacyjnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, uzyskał tytuł naukowy doktora habilitowanego.
17 stycznia 2015 roku papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym Diecezji Radomskiej ze stolicą tytularną Usula. Święcenia biskupie przyjął 28 lutego 2015 roku w Katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Jego dewizą biskupią były słowa: „Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae” (Kościół Matka – Matka Kościoła).
W ramach Konferencji Episkopatu Polski pełnił funkcje delegata ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i delegata ds. Duszpasterstwa Nauczycieli. Był też członkiem: Rady Stałej KEP, Rady ds. Społecznych, Komisji Nauki Wiary, Komisji Duchowieństwa oraz Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i KEP.
diecezja.radom.pl/ BP KEP
Edukacja zdrowotna – czy wyjdzie nam na zdrowie?
Edukacja zdrowotna – czy wyjdzie nam na zdrowie?
Dobrowolne „Wychowanie do życia w rodzinie” ma zastąpić obowiązkowa „edukacja zdrowotna” – takie są zapowiedzi ministerstwa edukacji. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku – wszak o zdrowie trzeba się troszczyć. Ale czy chodzi nam dokładnie o taką troskę, jaką proponuje ministerstwo? Na te pytania poszukają odpowiedzi prelegenci podczas konferencji „Edukacja zdrowotna – nowy obowiązkowy przedmiot w szkole?!”, która odbędzie się 27 listopada 2024 r., Lublin, aula C-1031 Kolegium Jana Pawła II w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Organizatorzy konferencji – Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”, Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” KUL oraz Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” zapowiadają merytoryczną dyskusję o nowym przedmiocie w szkole. Wśród prelegentów są Hanna Dobrowolska z Ruchu Ochrony Szkoły, dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL, były minister edukacji, Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, prezes Instytutu Analiz Płci i Seksualności „Ona i On”, dr Zbigniew Barciński, prezes Stowarzyszenia Pedagogów Natan oraz dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL. W imieniu rodziców głos zabierze Bożena Pietras ze Związku Dużych Rodzin, a na zakończenie organizatorzy zapraszają do otwartej dyskusji wszystkich obecnych.
- 31 października 2024 roku został opublikowany i skierowany do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia ministra edukacji, wprowadzający zmiany w podstawie programowej kształcenia ogólnego, polegające m.in. na likwidacji dobrowolnych zajęć „wychowanie do życia w rodzinie” i wprowadzeniu obowiązkowego przedmiotu od 4 klasy szkoły podstawowej „edukacja zdrowotna”. Przedstawiony w projekcie zakres treści, szczególnie w odniesieniu do edukacji seksualnej, a także eliminowanie rodziców z procesu wychowawczego budzi wiele kontrowersji i niepokoju zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Chętnych do udziału w konferencji prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 25 listopada br., liczba miejsc ograniczona.
Zaproszenie na Pielgrzymkę Nauczycieli 1-2 lipca 2024 r.
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na 87 Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców.
Plakaty do pobrania:
W formacie PDF - KLIKNIJ I POBIERZ PLAKAT
W formacie JPG - KLIKNIJ I POBIERZ PLAKAT
Życzenia Wielkanocne 2024
Wiemy, żeś zmartwychwstał,
że to cud prawdziwy!
O Królu Zwycięzco,
bądź nam miłościwy!
Drodzy Nauczyciele!
Drodzy Pracownicy Oświaty!
Jako chrześcijanie przeżywamy najważniejsze dni w roku. To Pascha naszego Pana Jezusa Chrystusa, Jego przejście ze śmierci do życia. On niewinny Baranek wziął na siebie zło świata, przyjął cierpienie i zwyciężył śmierć, piekło i szatana.
Te święta niosą ze sobą niezwykłe i ważne treści.
Istnieje realizm zła. Jest ludzka przewrotność, zdrada, kłamstwo i nieczułość, ale również i ludzka słabość. Istnieje też walka duchowa dobra ze złem od której właściwie na ziemi nie można się uwolnić. Niech nas to nie przeraża, ani nie zniechęca.
Ostatecznie Chrystus jest zwycięski. Światło zwycięża ciemności, miłość zwycięża nienawiść, prawda kłamstwo a odwaga lęk. Istnieje niewyczerpane niczym Miłosierdzie Boga. W tym miłosierdziu jest nasza siła.
Święta Wielkanocne niosą nadzieję. Pośród chaosu świata, przewrotności niektórych, ostatecznie zwycięża Prawda, Dobro, Bóg.
Zaczerpnijcie z tych świąt głęboką wiarę w moc Chrystusa i w jego miłość objawioną w Krzyżu oraz silną nadzieję, że w naszych losach i w losach świata ostatecznie zwycięża Bóg. Z odwagą podejmujcie misję formowania młodych serc oraz obrony wartości chrześcijańskich w środowisku szkoły.
Życzę Wam błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
Bp Piotr Turzyński
Dzień Nauczyciela 2023
Drodzy Nauczyciele!
250 lat temu, 14 października 1773 roku, aby ratować Rzeczpospolitą, światli Polacy utworzyli Komisję Edukacji Narodowej. Mieli świadomość, że „takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie”. Na pamiątkę tego dnia świętujemy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. To jest piękna okazja, aby Wam podziękować za trud formowania młodego pokolenia. Wasza misja ma wielkie znaczenie. Dziękuję za oddane serca, umysły, siły i czas w wielkim dziele wychowania dzieci i młodzieży oraz za świadectwo ofiarnego i szlachetnego życia.
Życzę, żeby uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży oraz ich fascynacja życiem i wytrwałość w poszukiwaniu prawdy, były dla Was najpiękniejszą nagrodą. Niech inspiruje Was swoim wspaniałym przykładem bł. Natalia Tułasiewicz, która w ciemnych czasach wojny, a nawet w obozie zagłady, była wierna swojemu powołaniu życiowemu i stała się światłem nadziei dla innych. Życzę, żebyście cieszyli się także ludzkim szacunkiem i wdzięcznością.
Z błogosławieństwem
+ Piotr Turzyński
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli
Życzenia Wielkanocne 2023
Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty!
Święta Wielkanocne stanowią fundament naszej wiary i cywilizacji europejskiej. Mówią nam o niepojętej miłości Boga, która objawiła się w Chrystusie umierającym za nas na krzyżu.
Życzę Wam, żebyście nigdy w tę Bożą miłość nie zwątpili, uchwycili się jej i w niej znaleźli sens własnego życia i pracy, cierpienia i krzyża.
Te święta mówią nam o walce dobra ze złem, światłości z ciemnością, prawdy z kłamstwem. I chociaż wydawało się w Wielki Piątek, że zło tryumfuje, to jednak ostateczne zwycięża dobro i prawda. Ponieważ ta walka trwa nadal, życzę żebyście zawsze pamiętali, że zwycięstwo należy do dobra i z odwagą stawali po jego stronie.
Tą są święta nadziei. Niech więc nadzieja jaśniejąca w Chrystusie Zmartwychwstałym pozwoli wam spoglądać spokojnie w przyszłość i ku wieczności. Radosnego Alleluja!
Z błogosławieństwem
+ Piotr Turzyński
Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela 2022 r.
Drodzy Nauczyciele!
Z wielkim szacunkiem stajemy dzisiaj wobec nauczycielskiego trudu wychowania młodego pokolenia. Jesteście bardzo ważni i bardzo potrzebni, bowiem wasza praca wpływa znacząco na kształt przyszłości i szczęście następnego pokolenia Polaków.
W tym roku polscy nauczyciele otrzymali niezwykłą Patronkę, nauczycielkę języka polskiego, wykształconą na Uniwersytecie w Poznaniu. Błogosławiona Natalia Tułasiewicz była nowoczesną kobietą, posiadała szerokie kontakty społeczne, była ciekawa świata i równocześnie posiadała głęboką wiarę. Wysoko ceniła sobie kulturę i sama tworzyła. Kochała ludzi, zwłaszcza „trudne dusze”, i kochała Boga. W czasie wojny tworzyła tajne komplety i wieczory poezji, w Niemczech jako ochotniczka i emisariusz Armii Krajowej umacniała duchowo Polki zesłane na przymusowe roboty. Zdekonspirowana, w Ravensbrück, w ciemnościach niemieckiego obozu koncentracyjnego pozostała wierna swojej misji nauczycielskiej i przygotowywała dziewczęta z Powstania Warszawskiego do matury. Była mądrym, pełnym Bożego blasku, pięknym człowiekiem.
Życzę Wam, żeby Natalia Tułasiewicz była inspiracją i pomagała odkryć wielkość i piękno nauczycielskiego powołania, które jest przygodą formowania młodego pokolenia do mądrości i do szlachetnego życia. Życzę, żebyście zawsze byli świadkami tego co wielkie i cieszyli się należytym szacunkiem w społeczeństwie oraz owocami swojej pracy w ludziach.
Z błogosławieństwem
Bp Piotr Turzyński
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli
85 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 1-2 lipca 2022 r.
Zapraszamy do udziału w 85. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców 1-2 lipca 2022 r.
Pobierz PLIKI:
Konferencja poświęcona patronce polskich nauczycieli bł. Natalii Tułasiewicz 9.05.2022 r.
Nauczyciele, Wychowawcy,
serdecznie zapraszamy do udziału we mszy św. i konferencji poświęconej patronce polskich nauczycieli bł. Natalii Tułasiewicz, które będą mieć miejsce w rzeszowskiej farze - 9 maja.
Ta błogosławiona Patronka mówi do nas ważne słowa o naszym powołaniu, pracy nad sobą,kształtowaniu charakteru, pasjach, poświęceniu, a zarazem radości i niezależności w myśleniu. Jej dzieło wymaga od nas rozpropagowania w środowisku nauczycieli, a jest to możliwe zwłaszcza teraz, poprzez
konferencję, która będzie transmitowana online - wszelkie informacje na plakacie
Transmisja online konferencji: https://ko.rzeszow.pl/tulasiewicz.php
Życzenia Wielkanocne 2022
„Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!”
J 20,19
Drodzy Nauczyciele!
To są święta nadziei. Nie zwycięża przewrotność i tchórzostwo, nie zwycięża manipulacja i obojętność. To Chrystus, który z miłością wypełnia misję swego ziemskiego życia, jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. On przeszedł okrutną mękę, poniósł śmierć i zmartwychwstał. Pascha Chrystusa pokazuje nam, że zło ma koniec, a ciemności mają kres. Bóg jest Wszechmocny i z ciemności Wielkiego Piątku wyprowadza największą łaskę – zbawienie świata. Niech On napełni Wasze serca głęboką wiarą w swoją wszechmoc, niech zapali w duszy jasny płomień nadziei, że dobro jest większe od zła. Niech da siłę do wiernego pełnienia nauczycielskiej misji na wzór bł. Natalii Tułasiewiczówny, patronki polskich nauczycieli. W czasach lęku o jutro i wojny w Ukrainie niech Chrystus przyniesie nam wszystkim pokój.
Życzę wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty pełnych łaski Świąt Zwycięstwa Chrystusa.
bp Piotr Turzyński
Więcej artykułów…
- Błogosławiona Natalia Tułasiewicz PATRONĄ NAUCZYCIELI POLSKICH
- Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia
- Program rekolekcji dla Duszpasterzy Nauczycieli 2021 r.
- Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela 2021 r.
- Rekolekcje dla Duszpasterzy Nauczycieli 2021!
- Życzenia z okazji nowego roku szkolnego
- 84 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli
- Życzenia Wielkanocne 2021
- Konferencja Bp Piotra Turzyńskiego dla nauczycieli
- Rozważania Drogi Krzyżowej Bp Piotra Turzyńskiego
- Konkurs pro-life dla młodzieży
- Konferencja Duchowa na Adwent od ks. Bp Piotra Turzyńskiego
- Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela..
- Bł. Natalia Tułasiewicz
- Bp Piotr Turzyński wybrany na drugą kadencję
- Apel Jasnogórski 1 lipca 2020 r.
- Wykład prof. dr hab. Wojciecha Roszkowskiego pt.: Papież i prymas w obronie prawdy o człowieku
- 83 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycyieli i Wychowawców na Jasną Górę (1-2 lipca 2020 r.).
- Życzenia Wielkanocne 2020 r.
- Rekolekcje bp Piotra Turzyńsiego